Ekologicznie na co dzień

pojemniki-na-odpady

Nawyki to clou codzienności. To także szansa na zmianę własnego otoczenia oraz na śladowe, ale jakże ważne przyczynienie się do poprawy warunków życia na całym świecie. Wiemy, w skali świata brzmi to jak kropla w morzu potrzeb. Nie zapominajmy jednak, że jesteśmy częścią ekosystemu, o który trzeba dbać. Morza są z kropel – każda jest ważna i każda tworzy morską pełnię. Identycznie jest w przypadku ekologii. Każdy człowiek jest jak mała kropla, która tworzy ekosystem. To, że niektóre z kropli nie zachowują się należycie można zauważyć na każdym kroku. Zostawmy jednak sprawy zachowania innych – skupmy się na własnych nawykach oraz na tym, co my robimy, aby pomóc ekologii. Zaprezentujemy kila porad na to, jak żyć ekologicznie.

Z ekologią za pan brat

Popełniamy mnóstwo błędów, które trzeba wyeliminować. Oto niektóre z nich:

Korzystanie z foliowych opakowań – to zmora XXI wieku. W sklepach, na bazarach, w różnych miejscach widzimy tyko i wyłącznie foliowe torby, które są tanie, ale również niebezpieczne dla środowiska. Folia to nic innego, jak swoista chemia, która rozkłada się rzez tysiące lat. Lepszym rozwiązaniem są papierowe torby, które można bez problemu przetworzyć. To one powinny stać się naszą zakupową codziennością.

Brak segregowania odpadów – to nietrudne i wcale nie zajmuje pół dnia. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami. Zgniatanie butelek, odkręcanie korków, rozdzielanie odpadów biologicznych od plastikowych, wyrzucanie śmieci do specjalnych pojemników. To znacząco ułatwia pracę ludziom, którzy są odpowiedzialni za segregację i przetwarzanie śmieci.

Pojemniki na odpady – co z nimi jest nie tak? Oczywiście, że nic. To z ludźmi jest coś nie tak. Odróżnienie kilku kolorów pojemników nie jest takie trudne. Butelki wyrzucamy do specjalnych pojemników dedykowanych dla plastikowych butelek lub innych tego typu tworzyw. Szkło to pojemników z oznaczeniem szkła. Istnieją nawet pojemniki na baterie oraz inne niebezpieczne odpady – szkoda, e ludzkość z tego nie korzysta.

Pojemniki na odpady sprawdź na www.eco-market.pl/2-kolowy-pojemnik-na-odpady-120L – zadzwoń lub napisz !