Rosyjskie fundusze także dla europejskich naukowców

Dzięki połączeniu niemieckich i rosyjskich funduszy na badania i rozwój, niemiecki Instytutu Badań Polarnych i Morskich im. Alfreda Wegenera (AWI) wraz z dwoma rosyjskimi uniwersytetami będzie kontynuował badania nad zmianami klimatycznymi Arktyki. W tym celu powstało Niemiecko – Rosyjskie Laboratorium Badania Zmian Klimatycznych.

Projekt uzyskał dofinansowanie rosyjskiego federalnego programu celowego oraz niemieckiego Ministerstwa Badan i Edukacji (BMBF).

Szefowa Laboratorium, Larisa Nazarova, o naborze wniosków w ramach Działania 1.5 –  ‘Naukowego I Naukowo-Pedagogicznego Personelu Innowacyjnej Rosji’ na lata 2009 – 2013 dowiedziała się od zespołu ACCESSRU.

"Mieliśmy dużo szczęścia," nowi Nazarova. "Poza tym, ten program bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek Rosji w Europie i jest dowodem na to, ze rosyjskie fundusze mogą efektywnie wspomagać europejskie projekty.”

Więcej informacji o laboratorium oraz dostępie do rosyjskich programów znaleźć można w Newsletterze ACCESSRU.

Informacje o projekcie

Zespół ACCESSRU udziela bezpłatnych porad i konsultacji zarówno europejskim badaczom i organizacjom jak i ich potencjalnym partnerom w Rosji. Poza tym, zespół projektu poszukuje przykładów już zakończonej bądź trwającej współpracy z rosyjskimi partnerami.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz bazę aktualnych programów w Rosji znaleźć można na stronie: http://www.access4.eu/russia/.