Specjalne dotacje w krajach Unii Europejskiej na zakup i montaż elementów wykonanych z Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej
Copper Alliance, światowa organizacja promująca korzyści wynikające z zastosowania miedzi w wielu dziedzinach życia, oferuje w krajach Unii Europejskiej specjalne dotacje – do 10.000 Euro – na zakup i montaż elementów wykonanych z Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej.
Wnioski należy składać do 30 listopada 2012
Powierzchnie dotykowe wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej – takie, jak klamki i okucia drzwiowe, poręcze, włączniki światła – sprawdzają się w placówkach służby zdrowia na całym świecie. Skutecznie redukują ilość zakażeń wewnątrzszpitalnych, np. gronkowcem złocistym (MRSA). Z niezwykłych, przeciwdrobnoustrojowych właściwości miedzi mogą skorzystać również inne, niemedyczne środowiska takie, jak szkoły, biura, restauracje, hotele, w których ważne jest zachowanie wysokiego standardu higieny.
Miedź jest naturalnie przeciwdrobnoustrojowa. Oznacza to, że szybko i skutecznie zabija patogeny chorobotwórcze, które się z nią zetkną. Te właściwości dotyczą także stopów miedzi, takich jak mosiądz czy brąz. Wszystkie stopy miedzi, które mają właściwości antybakteryjne określa się jedną, wspólną nazwą – Miedź Przeciwdrobnoustrojowa. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom, powierzchnie dotykowe wykonane z Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej, w przeciwieństwie do innych materiałów, uniemożliwiają przetrwanie bakteriom i wirusom. To przyczynia się to do podniesienia poziomu higieny otoczenia, w którym miedź została zastosowana.
Szkoły w Grecji i przedszkola w Japonii korzystają z powierzchni dotykowych z takich, jak m.in. specjalne poręcze, krany i akcesoria drzwiowe. Podobnie metro w Santiago di Chile, czy lotnisko w Sao Paulo, gdzie jako uzupełnienie normalnych zabiegów sanitarnych, zamontowano powierzchnie wykonane z Miedzi. Wszystko to, aby zagwarantować najwyższy standard higieny naszego otoczenia.
Oryginalne produkty wykonane z Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej są opatrzone w logo Cu+, w celu podkreślenia, że zostały one wyprodukowane z zatwierdzonych stopów miedzi, których skuteczność bakteriobójczą – m. in. przeciw bakteriom E. Coli oraz wirusowi grypy typu A- potwierdzają badania naukowe.
Zainteresowanych otrzymaniem dotacji do projektu o charakterze nowej inwestycji bądź remontu zapraszamy do wypełnienia wniosku, który można pobrać ze strony www.antimicrobialcopper.com lub otrzymać po wysłaniu maila na adres biuro@copperalliance.pl. Wnioski należy składać do 30 listopada 2012.
W kwestii wyboru optymalnego produktu lub znalezienia producenta, prosimy o kontakt z Polskim Centrum Promocji Miedzi (zob. zakładka Kontakt). Mogą Państwo również odwiedzić stronę- katalog produktów i producentów w zakładce Znajdź produkty i partnerów.
Informacje dodatkowe
Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM) www.pcpm.pl jest częścią Europejskiego Instytutu Miedzi (European Copper Institute ECI) z siedzibą w Brukseli. PCPM jest organizacją powołaną przez producentów miedzi i jej przetwórców do działań na rzecz zwiększania jej zastosowań w gospodarce zarówno naszego kraju jak i krajach Europy Środkowej. Jego działalność koordynowana jest oraz współfinansowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Miedzi (International Copper Association ICA)
z siedzibą w Nowym Jorku.
PCPM powstało i działa, by tworzyć warunki na rynku dla zwiększenia konsumpcji na produkty z miedzi i jej stopów. Stawia sobie za cel wszechstronne przedstawienie korzyści wynikających z zastosowania miedzi, pragnie, by stała się ona materiałem uznanym
i pożądanym w dziedzinach takich jak: energetyka, telekomunikacja, budownictwo, architektura, ochrona środowiska, czy też zdrowie człowieka.
Osoby kontaktowe:
Michał Ramczykowski michal.ramczykowski@copperalliance.com
Piotr Jurasz piotr.jurasz@copperalliance.pl