Wrocławianie do urn! Głosujcie na drzewa, skruszcie beton

Do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na projekt 812 „Drzewa dla Wrocławia” namawia mieszkańców stolicy Dolnego Śląska tamtejsze Stowarzyszenie Ochrony Drzew „miastoDrzew”. Społecznicy chcą zdobyć pół miliona złotych na posadzenie kilkuset drzew w centrum Wrocławia. Głosować można do 12 października i nie trzeba być zameldowanym w metropolii nad Odrą.

miastodrzew1

Projekt zakłada posadzenie drzew w miejscach, w których inaczej by się nie pojawiły. Członkowie stowarzyszenia wytypowali 200 lokalizacji, w których mogą rosnąć drzewa, ale wymaga to skruszenia betonu i wymiany gleby. „To kosztuje więcej, niż posadzenie drzewa w parku, ale przecież chcemy mieć więcej drzew w centrum miasta, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Bo w centrum miasta każde drzewo jest ważne!” – piszą.

Na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego głosować mogą osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Wrocławia. Zameldowanie czy wpisanie na listę wyborców nie jest konieczne, w głosowaniu mogą brać udział także studenci uczący się w stolicy Dolnego Śląska. Swój głos oddać można przez internet lub w sposób tradycyjny, wrzucając formularz do urn w jednym z czterech Centrów Obsługi Mieszkańca: na al. M Kromera 44, przy pl. Nowy Targ 1-8, na ul. W. Bogusławskiego 8, 10 i przy ul. G. Zapolskiej 4.

Głosować można do 12 października do godz. 23.59.

Szczegółowe informacje o projekcie i sposobie głosowania znaleźć można na stronie stowarzyszenia miastodrzew.wroclaw.pl.

Stowarzyszenie Ochrony Drzew „miastoDrzew” powstało w 2014 roku. „Interweniujemy w urzędach, monitorujemy wycinki, pomagamy mieszkańcom. Udało nam się doprowadzić do zwiększenia liczby nasadzeń drzew we Wrocławiu” – piszą o sobie.