10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL na zielono Polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża głównym Partnerem festiwalu.

Green Cross Poland – główny partner 10 edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL przekaże nagrodę dla najlepszego filmu ekologicznego. W ramach tegorocznej współpracy GCPL z Organizatorami Festiwalu odbędą się m.in. debaty o tematyce ekologicznej, a specjalna scenografia dodatkowo uwydatni zielony charakter wydarzenia. Podkreślenie zagadnień związanych z ochroną środowiska ma związek z tegoroczną Konferencją Stron COP19, która odbędzie się w Warszawie.

 

Profil festiwalu wpisuje się w realizowane przez nas działania, których celem jest wspieranie i inspirowanie rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – mówi Dominika Kulczyk-Lubomirska, wiceprezes Green Cross Poland. Mamy nadzieję, że dzięki projekcji filmów o tematyce ekologicznej i towarzyszącym im debatom rozbudzimy świadomość ekologiczną wśród uczestników festiwalu.

 

Filmy poruszające „zieloną” tematykę zostaną wyświetlone w sekcji „Klimat na zmiany”. Szansę na otrzymanie nagrody Green Cross Warsaw Award w wysokości 3 000 euro ma 9 filmów wyświetlanych w osobnej sekcji dedykowanej konkursowi. Filmy oceni jury w składzie: Katarzyna Guzek, Katarzyna Ugryn, Michał Piróg. Gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja, wezmą w niej udział m.in.: dziennikarze, artyści i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Po rozdaniu nagród w holu warszawskiej Kinoteki zaplanowano poczęstunek składający się z produktów pochodzących z organicznych polskich upraw.

 

Projekcjom konkursowym towarzyszyć będzie cykl debat, do udziału w których zaproszono przedstawicieli organizacji ekologicznych (m.in. Greenpeace, Fundacja im. Heinricha Boella, fundacja Viva! Akcja dla zwierząt). Podczas 10 festiwalowych dni odbędą się wydarzenia promujące ekologiczny tryb życia. Przyjazny naturze charakter festiwalu zostanie podkreślony przez specjalną scenografię Kinoteki.

 

Green Cross Poland (GCPL) jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji Zielonego Krzyża (Green Cross International), trzeciej co do wielkości pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit na świecie. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w lutym 2010 roku, realizując od tego czasu liczne projekty, których celem jest wypracowywanie nowych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Organizację wspierają m.in.: Robert Redford, Leonardo Di Caprio, Penelope Cruz, Salma Hayek.

  

Green Cross International został założony przez Michaiła Gorbaczowa
w 1993 roku. Od czterech lat przewodniczącym Rady Dyrektorów jest Jan Kulczyk. Polski oddział Green Cross założyła w lutym 2010 r. Dominika Kulczyk-Lubomirska.

 

Odbywająca się  na Stadionie Narodowym w Warszawie, w dniach  od 11 do 22 listopada 2013 roku konferencja COP19 to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w tym roku w Polsce. Głównym celem szczytu będzie wypracowanie fundamentów pod nowe, ogólnoświatowe porozumienie klimatyczne w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.Równolegle z 19 Konferencją Stron UNFCCC COP19 odbędzie się 9 Spotkanie Stron Protokołu z Kioto – CMP9.

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Piotr Orlik

Senior Consultant

Q&A Consulting

 

mobile: +48 694 475 304

office: + 48 61 843 64 14

E-mail: po@qaconsulting.pl

www.qaconsulting.pl