Budki lęgowe dla skrzydlatych przyjaciół naszego miasta.

Krosno Odrzańskie, 09 marca 2013 roku, – 50 budek lęgowych w najbliższych dniach powieszą uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim w ramach akcji „Budki lęgowe dla skrzydlatych mieszkańców naszego miasta”.

Akcja jest wyrazem zadania o charakterze ekologiczno-edukacyjnym, jakiego podjęła się Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim. „Chcemy w sposób praktyczny i spontanicznym wzbudzić wśród młodzieży krośnieńskiej poszanowanie i miłość do przyrody. Budki lęgowe dzieci wykonały samodzielnie, podczas zajęć poza lekcyjnych zrealizowanych w czasie ferii zimowych w naszej szkole. W tym roku skupiliśmy się na zapewnieniu domków dla wróbli i sikorek. W najbliższą sobotę budki powiesimy w naszym miejskim parku.” – mówi Arkadiusz Kaczanowski, przewodniczy Rady Rodziców.

„Dzięki naszej akcji uczniowie uczą się odpowiedzialności, realizują bardzo ważne zadanie, pomagają ptakom. Potrzeba zawieszenia budek lęgowych wynika z faktu, że kurczy się areał naturalnych siedlisk. Niegdyś liczne gatunki ptaków w naszym mieście, dziś są narażone na wyginięcie, aby temu przeciwdziałać należy wspierać przyrodę wszystkimi możliwymi sposobami. Podejście uczniów jest godne pochwały, z zapałem i entuzjazmem przygotowały budki, teraz pragną je zawiesić aby mogli w nich zamieszkać nowi lokatorzy – komentuje Izabela Sańko, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim.

Do udziału w akcji wieszania budek lęgowych, Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej numer 2 zaprasza wszystkich mieszkańców Krosna Odrzańskiego. Wszystkich przybyłych na miejsce czekają niespodzianki i dużo zabawy.

Start przewidziano na godzinę 10.00, 9 marca 2013 roku (sobota). Miejsce spotkania – Park 1000-Lecia mieszczący się w centrum Krosna Odrzańskiego, przy ulicy Poznańskiej.

 

Szkoła Podstawowa numer 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim (66-600), ul. Moniuszki 30, tel. (68) 383 52 43 www.sp2krosnoodrzanskie.szkolnastrona.pl oraz http://www.youtube.com/watch?v=7JThjt-dneE

Kontakt w sprawie akcji – Arkadiusz Kaczanowski, tel. 509 097 551, e-mail: arekb7@wp.pl