Mój dom z drewna – nowa publikacja

Chcesz wybudować dom? Interesujesz się wykorzystaniem drewna jako surowca? Informacje na ten temat znajdziesz w książce pt. „Mój dom z drewna”, wydanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Mój dom z drewna – nowa publikacja

Niestety, architektura drewniana nie cieszy się obecnie popularnością. Często sądzi się, że domy drewniane są mniej trwałe, chłodniejsze i bardziej akustyczne. Autor książki „Mój dom z drewna”, Wojciech Nitka, przekonuje, że to mity. Opisuje też liczne zalety domów drewnianych: prozdrowotne oddziaływanie surowców naturalnych, krótki czas budowy, łatwość modernizacji lub przebudowy. Na pierwszym miejscu stawia ich proekologiczność. Budując drewniany dom, zużywasz bowiem o wiele mniej energii, wody i surowców takich jak stal, aluminium czy beton. Co za tym idzie – zmniejszasz emisję dwutlenku węgla i przyczyniasz się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Oprócz analizy zalet budownictwa drewnianego autor omawia rodzaje drewna wykorzystywanego do budowy, metody jego obróbki, typy domów i konstrukcji, ich zalety i ewentualne wady. Sporo uwagi poświęcił bardzo popularnym od kilku lat domom z bali.

Książkę wzbogacają liczne zdjęcia domów na poszczególnych etapach budowy, ilustrujące omawiane typy konstrukcji, oraz wykonane przez autora diagramy i rysunki techniczne.

Pobierz "Mój dom z drewna" (PDF)

Źródło: lasy.gov.pl