Pokaz filmu „Nasze jutro” w Kielcach, w Kinie Fenomen, 17.12.2015

„NASZE JUTRO” w reżyserii Mélanie Laurent i Cyrila Dion, to bardzo aktualny dokument, którego punktem wyjścia był opublikowany w czerwcu 2012 roku przez grupę 21 naukowców artykuł do czasopisma „Nature”. Badania dotyczyły zmian klimatycznych, zanieczyszczeń gleby i wzrostu populacji, co prowadzi do punktu krytycznego. Naukowcy twierdzą, że zmiany w biologii Ziemi będą co najmniej tak drastyczne jak zlodowacenie sprzed 11 tysięcy lat. Stoimy na skraju ery masowego wymierania, jak w przeszłości, gdy całe gatunki ginęły w mgnieniu oka.

Francja – gospodarz tegorocznego Szczytu klimatycznego poprzez specjalny pokaz tego
filmu zwraca uwagę na problemy zbyt dużej eksploatacji środowiska naturalnego. Światowi przywódcy mieli okazję zobaczyć ten film 2 grudnia, w polskich kinach „NASZE JUTRO” pojawi się 25 grudnia.

Film oferuje fascynujące, ale też przerażające spojrzenie na przyszłość Ziemi, której realnym zagrożeniem jest rozpadający się ekosystem. Autorzy dokumentu wraz z ekspertami w dziedzinach takich jak: agrokultura czy odnawialne źródła energii prognozują prawdziwie apokaliptyczne scenariusze. Tym samym nie pozostawiają nas bez odpowiedzi, ale na przykładzie już funkcjonujących w różnych częściach świata rozwiązań pokazują jak to błędne koło można powstrzymać.

Jako społeczeństwo które każdego dnia korzysta z zasobów planety, powinniśmy czuć się zobowiązani do jej ochrony i odpowiedzialni za stworzenie bezpiecznego schronienia dla naszych dzieci. Stajemy w obliczu konieczności jak najszybszego wdrożenia zmian i odpowiedzi na pytanie jak chcemy aby wyglądało nasze jutro

 

NASZE JUTRO
Reżyseria: Mélanie Laurent (Francuska aktorka urodzona 21 lutego 1983 roku w Paryżu. Podczas wizyty na planie filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar” została zauważona przez aktora Gerarda Depardieu, który postanowił obsadzić ją w swoim najnowszym
filmie „Most pomiędzy dwoma brzegami”. W 2006 roku dzięki roli w filmie „Nie martw się o mnie” otrzymała Cezara w kategorii Najbardziej obiecująca aktorka. Na arenie międzynarodowej znana jest dzięki doskonałemu występowi w „Bękartach wojny” Quentina Tarantino, a następnie w filmie „Debiutanci”, „Wróg” czy „Iluzja”.), Cyril Dion (Reżyser, scenarzysta, producent. Działacz na rzecz ochrony środowiska, tworzy w tym temacie wszelkiego rodzaju spoty, animacje i filmy krótkometrażowe. Zwolennik zmieniania świata krok po kroku).

Premiera polska : 25 grudnia 2015

Premiera kielecka: 17.12.2015, Kino Fenomen g. 18.00 !!!

Dystrybutor: HAGI FILM

Gatunek: Dokumentalny

Produkcja: Francja

Czas: 119 min.

Portal http://ecopress.pl jest patronem medialnym pokazu filmu w Polsce.

Nasze Jutro_plakat MALY