Zdrowa żywność dla dzieci.

Świetlica Środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kielcach   bierze udział w ogólnopolskim programie dożywiania potrzebujących dzieci „ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ”, prowadzonym przez Fundację  Tesco Dzieciom.

Środki na realizacje programu „ZDROWO JEŚĆ, BY ROSNĄĆ W SIŁĘ” pozyskiwane są w ramach zbiórki publicznej, prowadzonej w sklepach Tesco na terenie całego kraju.  Program Fundacji Tesco Dzieciom w sposób kompleksowy odpowiada na potrzeby naszych podopiecznych w zakresie dożywiania. Jego celem jest sfinansowanie zakupu żywności dla potrzebujących dzieci oraz ich edukacja w zakresie zdrowego żywienia i poszerzenie umiejętności związanych z higieną, estetyką i przygotowaniem posiłków.

W ramach projektu w placówce TPD w Kielcach powstał program dożywiania dzieci oparty na założeniach zdrowego, zrównoważonego żywienia.

Posiłki są przyrządzane z półproduktów pochodzących albo z giełdy rolnej albo z gospodarstwa ekologicznego. Potrawy są proste i wykonane z lokalnych produktów, dzieci dowiadują  jak komponować produkty, jak je przygotowywać do spożycia, skąd je pozyskiwać. Ważnym elementem zajęć są pokazy filmów, warsztaty i uświadamianie dzieci co do właściwych i niewłaściwych sposobów produkcji żywności. Promowane są te metody, które nie powodują zwiększania zanieczyszczenia środowiska, ograniczają zużycie wody, minimalizują cierpienie zwierząt, powodują, że produkty są pełnowartościowe i wyprodukowane lokalnie. Ważnym elementem zajęć jest poznawanie potraw kuchni świętokrzyskiej.

Więcej informacji o programie na stronie www.fundacjatesco.plFTD_plakat2_A42 fundacja-Tesco-Dzieciom plakat_puf2