Posadź drzewko z Kronopolem

Żary, 10 października 2012 r. – 300 sadzonek drzew i krzewów w najbliższych dniach posadzą uczniowie żarskich szkół i mieszkańcy Żar w ramach akcji „Posadź drzewko z Kronopolem”, organizowanej przez Kronopol Sp. z o.o.  

 

Październik to wyjątkowy miesiąc, w którym wiele inicjatyw ekologicznych na całej planecie skupionych jest wokół sadzenia nowych drzew. Dzisiaj, 10 października, obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, a już za kilka dni – 20 października – będziemy świętować  Środkowoeuropejski Dzień Drzewa. Za sprawą firmy Kronopol także mieszkańcy Żar będą mieli okazję przyłączyć się do tych szczytnych inicjatyw.

19 października w piątek w ramach akcji „Posadź drzewko z Kronopolem” w pasie pomiędzy żarską obwodnicą, a ogródkami działkowymi „Relax” przy ul. Wieniawskiego, , spotkają się miłośnicy przyrody i uczniowie żarskich szkół. Stanie tu blisko 200 drzew liściastych i 100 krzewów.

„Posadź drzewko z Kronopolem” to akcja ekologiczna w ramach programu „KRONOland”, który realizujemy od około roku i który skupia wszystkie nasze inicjatywny lokalne. Tym razem mamy okazję wspólnie z żarską młodzieżą i mieszkańcami stworzyć nowy zielony zakątek w mieście. Zachęcam wszystkich do udziału w akcji. Nie co dzień można własnoręcznie posadzić drzewko, a tym samym podarować następnym pokoleniom bezcenny skarb – mówi Maciej Karnicki, prezes Kronopolu.

Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie żarskich szkół podstawowych i  gimnazjalnych. Wszystkim przybyłym na miejsce sadzenia drzewek firma Kronopol zapewnia sadzonki, sprzęt do nasadzeń,  a także ciepłe napoje i drobne upominki.

Start akcji przewidziano na godzinę 10:00, 19 października (piątek). Miejsce spotkania wyznaczono na terenie za ogródkami działkowymi przy ul. Wieniawskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat akcji na stronie www.kronopol.pl.

 

fot. Ł. Misiuna