Tradycyjne sady wysokopienne – szkolenie, 20 paździenika

Fundacja TRANSFORMACJA oraz (PKWŁ), zapraszają na bezpłatne szkolenie poświęcone TRADYCYJNYM SADOM WYSOKOPIENNYM, ich walorom, pielęgnacji i ochronie. Dookoła króluje jesień, to znakomita pora na odświeżenie wiadomości na temat pielęgnowania tradycyjnych sadów. Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jak co roku zaprasza na bezpłatne szkolenie sadownicze. Zapraszamy 20 października do Centrum Ogrodniczego TRACZ (Sosnowiec 35 koło Strykowa) na godzinę 10.30.

!!! WAŻNE – PROSIMY O DOKONANIE WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI – WAŻNE !!!

Szkolenie to jest jednocześnie pierwszym krokiem Fundacji TRANSFORMACJA, do rozpoczęcia programu tworzenia banku genów in-situ dedykowanego zachowaniu dawnych odmian roślin sadowniczych w Polsce. Pozyskany materiał nasadzeniowy przeznaczony zostanie do utworzenia szkółki sadowniczej, na terenie naszej nowo powstałej Stacji Badawczej w Dziektarzewie, koło Łodzi.

Nadchodząca sobota zapowiada się bardzo emocjonująco. Tego samego dnia o godzinie 17:00 w Łodzi, w księgarnio-kawiarni “Mała Litera” odbędzie się spotkanie poświęcone budownictwu bioklimatycznemu, permakulturze oraz technologiom dla autonomii – koniecznie musicie do nas dołączyć. Spotkanie jest również bezpłatne, więcej o tym wydarzeniu pod linkiem: http://www.transformacja.org/pl/design-zrownowazony/transformacja-w-ramach-lodz-design-festival/

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

REJESTRACJA na warsztaty sadownicze:

tel. 42 640 65 61 (w godzinach: 8:00 – 16:00)

e-mail: dyrekcja@pkwl.pl lub k.krakowska@pkwl.pl