Tsunami w Japonii: Radioaktywność wody 10 mln razy ponad normę. Ewakuacja

Poziom radioaktywności w wodzie w reaktorze nr 2 przekroczył normę 10 mln razy – ogłosiła japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego. Ewakuowano pracowników, bo poziom jodu jest "ekstremalnie wysoki". Wielokrotnie przekroczone dopuszczalne normy są też w morzu dookoła elektrowni.

Ze względu na wysoki poziom promieniowania w reaktorze nr 2 ewakuowano pracowników. Poziom radioaktywnego jodu w reaktorze jest "ekstremalnie wysoki".

Również w wodzie morskiej w pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima poziom radioaktywności wzrósł do poziomu 1850 razy wyższego niż normalny. To wzrost od wczoraj aż o jedną trzecią, kiedy był 1250 razy wyższy od norm.

Przyczyną tego może być wyciek z obudowy reaktora wody, która nagromadziła się w urządzeniach elektrowni.

W reaktorach nr 1 i nr 3 odkryto wcześniej silnie radioaktywną wodę. Woda znajduje się też w reaktorze 4 i najprawdopodobniej również jest skażona.

TEPCO ogłosiła, że zamierza usunąć wodę ze wszystkich czterech reaktorów, aby zmniejszyć ryzyko narażenia pracowników elektrowni na promieniowanie.

Z opublikowanej w sobotę analizy japońskiej agencji bezpieczeństwa atomowego (NISA) wynika, że woda z reaktora nr 1 zawiera osiem radioaktywnych substancji, m.in. wysoko radioaktywny cez 137.

Źródło: Gazeta.pl

 

Japan evacuating now! Nuclear meltdown! Tokyo Evacuation! Japan meltdown

 

 

Japan Evacuation in Fear of Meltdown 3-15-11