Warta Bolesławiecka: radni zablokowali budowę farmy wiatrowej

Nad inwestycją w gminie Warta Bolesławiecka zaszło słońce, zanim się na dobre rozpoczęła. Jak podaje Polska Gazeta Wrocławska, 10 marca na posiedzeniu rady gminy Warta Bolesławiecka została podjęta decyzja, która zablokuje budowę farmy wiatrowej.

 Radni podjęli jednogłośnie decyzję o wprowadzeniu zmian w studium zagospodarowania przestrzennego wykreślając z niego zapisy umożliwiające budowę wiatraków przy autostradzie koło Tomaszowa Bolesławieckiego. To zamyka sprawę. Nasze stanowisko jest jasne. Nie chcemy farmy wiatrowej – powiedział Polsce Gazecie Wrocławskiej Adam Maksymczyk, przewodniczący rady gminy.

Zdaniem Janusza Bergera przedstawiciel firmy Green Bear "klamka jeszcze nie zapadła". Inwestor ma zamiar dalej walczyć o budowę wiatraków.: – Zespół prawników specjalizujących się w prawie karnym bada m.in. dokumenty, którymi wójt posługiwał się w procesie wprowadzania zmian do studium. Mamy poważne wątpliwości co do ich legalności – powiedział Polsce Gazecie Wrocławskiej.

Walka inwestora o możliwość budowy farmy w gminie trwa już od dłuższego czasu. Nie pomogły obietnice dodatkowych bonusów dla gminy. Wydaje się, że radni są nieprzejednani i firma Green Bear będzie musiał poszukać nowego miejsca na wiatraki, a środki zainwestowane w przygotowanie inwestycji przepadły bezpowrotnie.

 Źródło:energiawiatru.eu