Biblioteka Praw Zwierząt

Biblioteka Praw Zwierząt i o Zwierzętach  w Warszawie to przedsięwzięcie o unikalnym charakterze, tworzone w celu wsparcia rozwoju polskiej nauki, edukacji, etyki i kultury, a także jako wyraz pomocy dla osób, które zainteresowane są poprawą losu zwierząt i chcą rozwijać swoje kompetencje, czy to zawodowe i naukowe (lekarze weterynarii, prawnicy, nauczyciele, studenci, doktoranci), czy też w sferze praktyki (inspektorzy organizacji, których statutowym celem działania jest humanitarna  ochrona zwierząt). Biblioteka służy także mieszkańcom Warszawy, którzy kochają zwierzęta i chcą wiedzieć o nich jak najwięcej – np. jak opiekować się królikiem, psem, kotem, papugą czy koniem albo jak narysować poszczególne zwierzęta.

Biblioteka powstała w 2008 r. i znajduje się w niej już obecnie kilkaset polskich i obcojęzycznych książek i czasopism o tematyce filozoficznej, prawniczej, etycznej,  kulturalnej, pedagogicznej, weterynaryjnej, zootechnicznej oraz powieści, wiersze, poradniki, a nawet baśnie i bajki dla najmłodszych. Literatura w całości dotyczy wyłącznie zwierząt lub relacji człowiek – zwierzę. Literatura obcojęzyczna obejmuje pozycje wydane w językach: angielskim, niemieckim, czeskim, chorwackim, francuskim, ukraińskim i rosyjskim.

Pozycje wydane w innych językach niż polski, a które posiada Biblioteka, nie są dostępne w innym miejscu w Polsce do publicznego wglądu. Pozycje wydane w języku polskim są dostępne pojedynczo w nielicznych innych bibliotekach.

W lokalu, oprócz biblioteki, znajduje się biuro Stowarzyszenia Pomocy Królikom, odbywają się szkolenia prawnicze dotyczące zwierząt, np dla inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, spotkania członków Stowarzyszenia Empatia, wolontariuszy Fundacji Viva! Akcja Dla Zwierząt oraz innych osób, które zainteresowane są losem zwierząt.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani wsparciem rozwoju księgozbioru naszej biblioteki oraz prowadzonych przez nas szkoleń i działalności wydawniczej, prosimy o darowiznę na:

PKO BP Oddział I w Warszawie 83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
tytuł przelewu: "Darowizna na biuro i bibliotekę stowarzyszenia"

 

Źródło: http://www.kroliki.net/pl/prawo/biblioteka-praw-zwierzat/o-bibliotece