IV Zimowe Liczenie Nietoperzy w Górach Świętokrzyskich

bat

Zimowy spis nietoperzy w antropogenicznych kryjówkach na terenie województwa świętokrzyskiego organizuje od 15 do 17 stycznia Stowarzyszenie Most. To już czwarta taka akcja, w której udział mogą wziąć wszyscy chętni.

Pierwszego dnia przyrodnicy policzą nietoperze w piwniczkach we wsiach Obice i Włoszczowice. Po południu zapraszają na prezentację „Nietoperze – krwiożercze bestie czy sprzymierzeńcy naszych domostw i lasów” prowadzoną wspólnie z Zespołem Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych, w ramach projektu „Noc Biologów”. Prezentacja odbędzie się w godz. 17:30-21:30 w sali 516 Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (ul. Świętokrzyska 15) w Kielcach.

– W sobotę zinwentaryzujemy kryjówki w okolicach wsi Odrowążek. Natomiast w niedzielę wybierzemy się do Huty Józef w Samsonowie, będącej największym zimowiskiem nietoperzy pochodzenia antropogenicznego w Górach Świętokrzyskich – zapowiada Kama Kotowicz ze Stowarzyszenia Most.

Jak co roku organizatorzy zapewniają nocleg we wsi Odrowążek. Za gościnę w domu gospodarza uczestnicy zapłacą zgodnie z zasadą „płacisz, ile chcesz”. Należy zaopatrzyć się w śpiwór, koc, ciepłe ubrania. Wyżywienie we własnym zakresie.

-Bardzo prosimy o uszanowanie zwyczaju gospodarzy i nie spożywanie mięsa ani przetworów mięsnych na terenie gospodarstwa. Ze względu na ograniczoną liczbę pojazdów oraz zapewnienie dobrej organizacji spotkania prosimy o potwierdzenie przyjazdu najdalej do 10 stycznia 2016 roku na adres biuro@mostedu.org

ecoPress jest patronem akcji.