Kielce. Ekologia dla Rodziny. Targi 1-3 kwietnia 2011

Idea akcji jest niezwykle prosta. Zwiedzający targi EcoFamily będą mogli 2 kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00 przynosić elektrograty i baterie oraz kartoniki po napojach (mleku, jogurtach i sokach). W zamian dostaną owoce i nasionka (cebulki) kwiatków do wysiania na wiosnę

Celem akcji jest edukacja ekologiczna mieszkańców Kielc i  zwiedzających Targi oraz pokazanie, że jeżeli tylko Wszyscy zechcemy  "Recykling da owoce" :-)!

Organizatorem akcji jest Dominik Dobrowolski i serwis www.cycling-recycling.eu, a gospodarzem Targi Kielce.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez pomocy Europejskiej Platformy Recyklingu Polskiej Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, spółki REMONDIS Electrorecycling, Programu REKARTON i partnerskiej Fundacji Zielony Horyzont. Akcji patronują Prezydent Kielc i Wojewoda Świętokrzyski. Serdecznie dziękuję!

Targi EcoFamily – Ekologia dla Rodziny są debiutująca imprezą w Kielcach, która odbędzie się od 1 do 3 kwietnia 2011 r. Targi Kielce proponują spotkanie przedstawicieli wielu branż, mających swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych.

Celem imprezy jest prezentacja firm, organizacji, inicjatyw społecznych, wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. Poprawa każdego aspektu środowiska domowego, świadoma konsumpcja, wychowanie zdrowych dzieci w bezpiecznym, naturalnym, nie zanieczyszczonym otoczeniu są od dawna priorytetem dla wielu rodzin na świecie i stają się coraz popularniejsze w Polsce. Świadczy o tym rozwój takich branż jak żywność ekologiczna czy kosmetyki ekologiczne. Powstaje ruch na rzecz ekologii w rodzinie wspierany przez przedstawicieli mediów, portale internetowe, organizacje. Dzięki nim rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa poszukującego zdrowych, naturalnych produktów i usług posiadających certyfikaty przyjaznych dla konsumenta i środowiska.

Zapraszam firmy recyklingowe, organizacje społeczne, media do włączenia się do akcji. Proszę o kontakt:

Dominik Dobrowolski, 697 092 978, dominik@eko.org.pl

Źródło: swietokrzyskie.ngo.pl