Półkolonie z przyrodą w Górach Świętokrzyskich

Po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Kielcach organizuje letnie półkolonie dla dzieci z województwa świętokrzyskiego.  Letni wypoczynek będzie się odbywał w trzech turach: I 1-12.07; II 22.07-2.08; III12-23.08. 2013.

We wszystkich trzech okresach zaplanowano rozmaite atrakcje związane z historią, kulturą i tradycjami regionu świętokrzyskiego. Pierwsza tura w całości poświęcona będzie walorom przyrodniczym Kielc i województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z podróżnikiem, będą zdobywać Koronę Gór Świętokrzyskich, przedeptają świętokrzyskie szlaki oraz dowiedzą się w jaki sposób na terenie gminy Kielce chroni się najcenniejsze walory przyrodnicze. W każdej turze postawiono nacisk na dużą aktywność ruchową i czynne, twórcze spędzanie czasu. Przewidziano też konkursy i nagrody. Punktem kulminacyjnym półkolonii jest dwudniowy wyjazd z noclegiem w Góry Świętokrzyskie.

Zajęcia terenowe będą się odbywały między innymi: w Świętokrzyskim Parku Narodowym, obszarze Natura 2000 „Ostoja Wierzejska”, rezerwatach geologicznych Kielc i okolic, muzeach, na basenie i w kinie.

Opiekunami są wykwalifikowani pedagodzy i przyrodnicy, praktycy w pracy z dziećmi.

Centrum wydarzeń i punkt codziennych spotkań będzie Świetlica Środowiskowa TPD w Kielcach przy ul. Warszawskiej 147.

Więcej informacji: http://tpdkielce.org/index.php/aktualnosci

i pod telefonem 664 01 55 63.

 

1weronika sła2 9 dolina P1270365