Polsko – izraelskie porozumienie o ochronie środowiska

Deklaracja o współpracy w zakresie technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią została podpisana podczas międzyrządowych polsko-izraelskich konsultacji w Izraelu.

Podpisanie „Wspólnej Deklaracji Ministerstwa Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy Państwa Izrael w sprawie współpracy w dziedzinie polityk i technologii związanych z zaopatrzeniem w wodę i zrównoważonym zarządzaniem energią” odbyło się 24 lutego 2011 r. podczas polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych na szczeblu premierów, które odbyły się w Jerozolimie (Izrael). Deklarację podpisał Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Daniel Ayalon, wiceminister spraw zagranicznych Izraela.

Wiceminister środowiska Bernard Błaszczyk komentując podpisanie polsko – izraelskiej deklaracji powiedział:

– Ochrona środowiska wymaga współpracy ponad jakimikolwiek granicami geograficznymi. Podpisana z Izraelem deklaracja o współpracy ułatwi wymianę specjalistów, organizację wizyt studialnych i staży, a także prowadzenie wspólnych projektów i badań. Przede wszystkim umożliwi transfer innowacyjnych technologii pomiędzy naszymi krajami.

Podczas polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych Minister Błaszczyk prowadził również rozmowy z Ministrem Środowiska Izraela – Gileadem Erdanem oraz przedstawicielami izraelskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy. Rozmowy dotyczyły gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, a także zmian klimatu w kontekście przygotowań do Konferencji Klimatycznej w RPA.

Źródło: http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/14549_z_polski_do_izraela_i_z_powrotem_br_polsko_izraelskie_porozumienie_o_ochronie_srodowiska.html