Recykling daje owoce- EcoFamily, Kielce 1-3.04.2011

Idea jest niezwykle prosta. Zwiedzający targi EcoFamily będą mogli 2kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00 przynosić elektrograty i baterie oraz kartoniki po napojach (mleku, jogurtach i sokach). W zamian dostaną owoce i nasionka(cebulki) kwiatków do wysiania na wiosnę. Celem akcji jest edukacja ekologiczna mieszkańców Kielc i zwiedzających Targi oraz pokazanie, że jeżeli tylko Wszyscy zechcemy „Recykling da owoce” :-)!


mala fotka

Organizatorem akcji jest Dominik Dobrowolski i serwis www.cycling-recycling.eu a gospodarzem Targi Kielce.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez pomocy Europejskiej Platformy Recyklingu Polskiej Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, spółki REMONDIS Electrorecycling, Programu REKARTON i partnerskiej Fundacji Zielony Horyzont. Akcji patronują Prezydent Kielc i Wojewoda Świętokrzyski. Wakcji pomagają także: Fundacja Odzyskaj Środowisko, Polski Klub Ekologiczny i liczne lokalne media. Serdecznie dziękuję!

Targi EcoFamily – Ekologia dla Rodziny są debiutująca imprezą w Kielcach, któraodbędzie się od 1 do 3 kwietnia 2011 r. Targi Kielce proponują spotkanie przedstawicieli wielu branż mających swój udział w kształtowaniu rynku produktów ekologicznych.

Celem imprezy jest prezentacja firm, organizacji, inicjatyw społecznych,wspierających zdrowy styl życia dzieci i dorosłych. Poprawa każdego aspektu środowiska domowego, świadoma konsumpcja, wychowanie zdrowych dzieci w bezpiecznym, naturalnym, nie zanieczyszczonym otoczeniu są od dawna priorytetem dla wielu rodzin na świecie i stają się coraz popularniejsze w Polsce. Świadczy o tym rozwój takich branż jak żywność ekologiczna czykosmetyki ekologiczne. Powstaje ruch na rzecz ekologii w rodzinie wspierany przez przedstawicieli mediów, portale internetowe,organizacje. Dzięki nim rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa poszukującego zdrowych, naturalnych produktów i usług posiadających certyfikaty przyjaznych dla konsumenta i środowiska.

Zapraszam firmy recyklingowe, organizacje społeczne, media do włączenia się do akcji. Proszę o kontakt: Dominik Dobrowolski, 697 092 978, dominik@eko.org.pl

Przedsięwzięcie objęte patronatem medialnym przez ecoPress.pl