Adam Wajrak opowie o „Wilkach”. Spotkanie w Kielcach

Fot. Adam Wajrak

Fot. Adam Wajrak

O swojej najnowszej i niezwykle osobistej książce „Wilki” opowie czytelnikom w Kielcach Adam Wajrak. Na spotkanie zapraszają 3 grudnia Pałacyk Zielińskiego i Towarzystwo Przyjaciół Kielc.

„To była największa przygoda mojego życia! Chciałbym, żeby się powtórzyła” – pisze o „Wilkach” Wajrak.

W książce dziennikarz „Gazety Wyborczej” zdradza, jak to się stało, że zamieszkał w Puszczy Białowieskiej, dlaczego nie chciał suczki Antonii i o strachu, który dopadł go w Bieszczadach. Pisze o smutnym losie słynnego Kazana, o poszukiwaniu wilczej nory na Białorusi i o badaniu drapieżników w Puszczy Białowieskiej. Przytacza historię trudnych ludzko-wilczych stosunków w Polsce i Europie.

Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. Nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku i poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska”.

Podczas spotkania w Pałacyku Zielińskiego będzie można kupić „Wilki” w promocyjnej cenie oraz otrzymać autograf autora z dedykacją i rysunkiem. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Spotkanie w Kielcach odbędzie się pod patronatem ecoPressu. Będzie jednym z wydarzeń ogólnopolskiej trasy promującej „Wilki”.