Ponad 4000 uczniów będzie uczyć się zdrowego stylu życia

14 województw, 400 szkół, ponad 4000 uczniów – to podsumowanie pierwszego etapu programu „Czas na zdrowie” Fundacji BOŚ. Do końca marca szkoły mogły zgłaszać zespoły uczniów, którzy wezmą udział w międzyszkolnej rywalizacji. A wszystko po to, by poszerzyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia i zdobyć atrakcyjne nagrody.

W projekcie „Czas na Zdrowie” organizowanym przez Fundację BOŚ mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najwięcej zgłoszeń przyszło z województwa mazowieckiego (56 szkół), śląskiego (55 szkół) i małopolskiego (46 szkół).  

„Czas na zdrowie” ma formułę międzyszkolnej rywalizacji i składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu zrównoważonego stylu życia i promują ją na forum szkoły. Tworzą również mapę z zaznaczeniem konkretnych producentów żywności ekologicznej lub regionalnej. Mają również za zadanie przygotować scenariusz i plan promocji Festynu Zdrowia, którego organizacja stanowi już drugi etap konkursu. Dzieci, podczas Festynu, będą przygotowywać posiłki z ekologicznych składników, oglądać filmy edukacyjne, brać udział w zabawach ruchowych.

Fundacja BOŚ, która jest organizatorem projektu, przygotowała szereg materiałów informacyjnych i edukacyjnych dla dzieci i nauczycieli, w tym propozycje gier i zabaw oraz przepisów kulinarnych. Najlepsze zespoły szkolne otrzymają cenne nagrody. Wyniki będą znane w sierpniu 2014 roku.

Więcej informacji:

www.aktywniepozdrowie.pl w zakładce „Czas na zdrowie”

 

Kontakt dla mediów:

Grupa BRM

Marta Modzelewska

Tel: 884 886 506

marta.modzelewska@grupabrm.pl