Targi Las-Expo 2011

W Kielcach odbyły się XVII Międzynarodowe Targi Agrotech i towarzyszące im XI Targi Przemysłu Drzewnego Las-Expo. Po raz pierwszy patronat nad imprezą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Targi Las-Expo 2011

Targi otworzyli goście specjalni: komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi Dacian Cioloş oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. W ceremonii otwarcia uczestniczyli zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych Tomasz Wójcik i dyrektor RDLP w Radomiu Adam Wasiak.

Tak jak w poprzednich latach, pobite zostały rekordy liczby wystawców i powierzchni ich ekspozycji. W trakcie tegorocznej edycji targów ponad 550 wystawców z 15 krajów zaprezentowało 2000 eksponatów na powierzchni 50 tys. mkw. Było to możliwe dzięki oddaniu do użytku niezwykle nowoczesnej sali wystawienniczo-kongresowej.

Przyczepa zrywkowa do załadunku i wywozu drewnaPrzyczepa zrywkowa do załadunku i wywozu drewna

XI Targi Przemysłu Drzewnego Las-Expo odbywały się pod hasłem Międzynarodowego Roku Lasów. Tej tematyce podporządkowany był wystrój stoiska Lasów Państwowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy sygnalistów Technikum Leśnego w Zagnańsku i prezentacja sokolników. Leśnicy przygotowali dla swoich gości liczne konkursy i zabawy. Nagrodami były wydawnictwa na temat życia lasu i sadzonki drzew.

Targom tradycyjnie towarzyszył konkurs na najlepszy produkt prezentowany w ramach ekspozycji. Medale Targów Kielce Las-Expo otrzymały: drukarka termiczna do rejestratora leśniczego APEX4 oraz Forwarder Gremo 1050F.

Łuparki i przerzynarko-łuparki do drewnaŁuparki i przerzynarko-łuparki do drewna

W trakcie imprezy odbywały się liczne pokazy maszyn do obróbki drewna. Szczególnie widowiskowo wyglądała prezentacja możliwości dwutarczowej pilarki kątowej DKP6 z dwoma prostopadłymi względem siebie tarczami piłującymi, pozwalającymi piłować w obu kierunkach. Ciekawostką była również niezwykle precyzyjna laserowa pilarka firmy ZM Jabłoński. Dużą grupę widzów zgromadziły pokazy pilarzy, demonstrujących możliwości pilarek spalinowych firmy Makita.

Szacuje się, że w targach Agrotech i Las-Expo 2011 wzięło udział ponad 50 tys. osób.

Pokazy pilarzyPokazy pilarzySygnaliści przed stoiskiem LPSygnaliści przed stoiskiem LPSokolnikSokolnik

 

Źródło: lasy.gov.pl