IV Recykling rejs-Rejs Wolności

Dominik Dobrowolski – ekolog  i podróżnik rusza na kolejną ekologiczną wyprawę. To czwarty spływ kajakowy z cyklu Recykling rejsów, którego celem jest zachęcanie do troski o rzeki i ochrona ich przed zaśmiecaniem, promocja recyklingu i szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. Głównym partnerem wyprawy jest Fundacja PlasticsEurope Polska.
Ekopodróżnik wsiada do kajaka 27 czerwca w Warszawie w Porcie Czerniakowskim i samotnie płynie aż nad Beetsee k. Berlina ( 1000 km szlakiem: Wisła, Brda, Kanał Bydgoski, Noteć, Warta, Odra, Kanał Hawela-Odra, Beetsee). Recykling rejs jest włączony w obchody 25-lecia wolnych wyborów i objęty jest  patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Chcę w ten sposób pokazać także, że wolność to przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy, które nas otacza, i o które powinniśmy wspólnie dbać i wspólnie je chronić, bez względu na granice, które nas dzielą” – mówi Dominik i zaprasza nad polskie i europejskie rzeki,  oraz na wspólne, choćby symboliczne, kajakowanie. Plan „rejsu wolności”, szczegóły spotkań są na bieżąco zamieszczane na stronie www.recykling-rejs.pl .