Seminarium „Tiry na tory” 29 listopada w Warszawie

"Tiry na tory – transport kombinowany w Polsce dziś i jutro" to temat podsumowującego naszą kampanię seminarium. Odbędzie się ono 29 listopada w Centrum Zielna w Warszawie. Chcemy na nim przedyskutować, co zrobić, aby osiągnąć oczekiwany postęp w realizacji hasła "tiry na tory" w trakcie rozpoczynającej się kadencji. Zaprosiliśmy polityków, przedsiębiorców i ekspertów. Zapraszamy też Ciebie!

Zobacz program wydarzenia:
http://www.tirynatory.pl/2011/11/03/seminarium-tiry-na-tory-29-listopada-w-warszawie/

Aby wziąć udział w seminarium, konieczna jest rejestracja. Rejestracja będzie aktywna do 28 listopada do 15.00 albo do wyczerpania miejsc. Wstęp wolny.

Transport & Environment: unijna propozycja za mało zielona

Komisja Europejska proponuje wydać 31,7 mld euro na rozbudowę europejskiej sieci transportowej. Łatwo sobie wyobrazić, że te pieniądze są w stanie wpłynąć na uczynienie europejskiego transportu bardziej przyjaznym środowisku – jeżeli takie będzie kryterium ich przyznawania. Zdaniem federacji Transport& Environment, przedstawiona w ostatnich tygodniach propozycja jest pod tym względem słaba:
http://www.tirynatory.pl/2011/10/30/transport-environment-zbyt-maly-krok-w-strone-gospodarki-niskoweglowej/

Premier nie odbiera

Dzwonimy i piszemy wytrwale, ale cały czas nie udało nam się umówić na spotkanie z Premierem celem przekazania podpisów pod petycją. Jakieś inne pomysły na dostarczenie tych podpisów? Dołącz do dyskusji na ten temat tutaj . Oznacza to, że cały czas można jeszcze namawiać do poparcia petycji tutaj . A  na liczniku podpisów już 74 tysiące!

Kampanię "Tiry na tory" prowadzi:

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

ul. Więckowskiego 33/107
90-734 Łódź

www.tirynatory.pl