Słoneczne Dni 2012

Europejskie Słoneczne Dni po raz drugi w Polsce!

Instytut Energetyki Odnawialnej – oficjalny partner projektu zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni. Kampania realizowana jest co roku, w 19 krajach europejskich w tym samym czasie, w okresie majowym. W 2012r. odbędzie się w dniach 1-13 maja.

Celem kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej wśród lokalnych społeczności i w dalszym czasie wzrost liczby instalacji solarnych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych od instalatorów, zwiedzieć instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach organizowanych przez różne instytucje – lokalnych organizatorów ESD.

 

Duże znaczenie ma również lokalny charakter kampanii, ponieważ energetyka słoneczna jako najbliższa końcowemu odbiorcy powinna być promowana blisko konsumentów, a nie ze szczebla centralnego. W ubiegłym roku w polskiej edycji kampanii udział wzięło ponad 5 tys. osób, a w całej Europie – pół miliona osób!

Instytut Energetyki Odnawialnej www.ieo.pl jest krajowym organizatorem ESD, natomiast europejskim – European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) www.estif.org w Brukseli.


 

Jak możemy wziąć udział w Europejskich Słonecznych Dniach?

Możliwości jest wiele! A udział w kampanii może wziąć każdy!

  • Jako lokalny organizator Europejskich Słonecznych Dni! Procedura jest prosta i szybka: Zarejestruj się jako organizator! Otrzymasz za darmo „zestaw materiałów promocyjnych”

  • Jako uczestnik Europejskich Słonecznych Dni! znajdź „słoneczny event” blisko Twojego domu i weź udział w Europejskich Słonecznych Dniach

  • Jako Mecenas/Partner Europejskich Słonecznych Dni! Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

Kontakt:
Instytut Energetyki Odnawialnej (EC BREC IEO)
ul. Mokotowska 4/6, 00-641 Warszawa, e-mail: biuro@ieo.pl
tel./fax 48 22 825 46 52, 48 22 875 86 78
Siedziba: ul. Fletniowa 47B,
03-160 Warszawa