O wilkach. Spotkanie z fotografem

Wilki - eseje

4 lutego Sławomir Wąsik będzie promował w Kielcach swoją najnowszą książkę „Wilki – eseje”.  Na spotkanie zaprasza Pałacyk Zielińskiego.

Sławomir Wąsik to przyrodnik, fotograf, filmowiec, autor kilku książek i kilkuset artykułów o zwierzętach, realizator ponad stu filmów dokumentalnych, mieszkaniec Puszczy Kozienickiej i przyjaciel zwierząt. Uważa, że strzelanie do dzikich zwierząt powinno być całkowicie zabronione.

Od grudniu 2014 roku miłosnicy dzikiej przyrody mogą cieszyć się albumem fotograficznym Sławomira Wąsika „Idąc za wilkiem”. Teraz autor wydał książkę „Wilki – eseje”, która jest uzupełnieniem albumu. To zbiór dwudziestu siedmiu esejów. Powstawały przeważnie podczas wielodniowych wyjazdów, wędrówek, czatów w najróżniejszych miejscach Polski, które łączyło jedno – obecność wilków. Obok rozdziałów o wszystko mówiących tytułach – „Wygląd wilka”, „Trop wilka”, „Wilcze menu”, „Taktyki łowieckie wilków” znajdują się takie jak „Noc z wodą, ogniem i ciszą”, „Wilk a sumienie człowieka” świadczące o niekonwencjonalnym podejściu do tematu. Głównym medium tym razem jest słowo, ale książkę dopełniają wspaniałe wilcze portrety. Wydawnictwo miało premierę 15 grudnia w Radomiu.

Kielczanom Wąsik opowie o swoich przygodach z wilkami w Pałacyku Zielińskiego 4 lutego. Początek o godz. 18. Wstęp wolny. Będzie można wówczas kupić książkę.

ecoPress jest patronem medialnym wydarzenia.