Zakończył się 1 Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny CKfoto.pl

Konkurs miał otwartą formułę. Mogli startować zarówno amatorzy jak i profesjonaliści z całego Świata.
Organizatorem głównym konkursu jest stowarzyszenie zwykłe CKfoto.pl skupiające świętokrzyskich fotografów i fotografików. Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, w którego siedzibie odbędzie się wystawa pokonkursowa oraz Stowarzyszenie Psychoedukacyjno-Przyrodnicze MOST. Swoim patronatem konkurs objęło Stowarzyszenie Twórców – FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, Miesięcznik Dzikie Życie, które na swoich łamach pokaże wyróżnione prace w kategorii Fotografia Przyrodnicza oraz portal informacji przyrodniczej ecopress.pl.
Konkurs odbywał się w następujących kategoriach:

A) CZŁOWIEK I NAUKA (color/monochrome)
B) FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA (color/monochrome)
C) KATEGORIA OTWARTA (color/monochrome).
W poszczególnych kategoriach nagrodzono prace:
KATEGORIA CZŁOWIEK I NAUKA
color/monochrome
1 miejsce
Rafał Nowosielski
„Szalony Lepidopterolog”
KATEGORIA PRZYRODNICZE
color/monochrome
1 miejsce
Julita Orska
„Mgła”
KATEGORIA OTWARTA
OPEN color/monochrome
1 miejsce
Bartłomiej Bałaban
„HUMAN”
Lista wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych autorów i ich prac znajduje się pod linkiem: http://www.ckfoto.pl/photocontest/wyniki.html. Tu również można obejrzeć galerię nagrodzonych prac.
Wernisaż wystawy pokonkursowej 1SZEGO MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO CKfoto.pl 2014 oraz wręczenie nagród odbędzie się 18.10.2014 o 17:00 w siedzibie RCNT http://rcnt.pl/ w Podzamczu koło Chęcin
Organizatorzy konkursu mają aspiracje skoncentrować środowisko fotografików regionu oraz wyjść z charakterystycznym stylem szeroko w świat. W planach CKfoto.pl jest doroczne organizowanie konkursu. W przyszłości organizatorzy podejmą starania się o otrzymanie patronatu FIAP – Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej. Jest to bardzo prestiżowy patronat, aby go dostać należy wykazać się już doświadczeniem w organizacji podobnych konkursów. Z uwagi na niewielką aktywność artystyczną regionu na arenie międzynarodowej w ostatnich latach, CKfoto.pl (jako Delegat Regionu Świętokrzyskiego Fotoklubu RP) chce aby Świętokrzyskie było rozpoznawalne wśród fotografów na całym świecie.