KOŁO ENERGII podczas GREENPOWER

Redakcja GLOB Energia serdecznie zaprasza w dniach 24-26 maja 2011 r. podczas Targów GREENPOWER w Poznaniu na:

  •  Stoisko Redakcji GLOB Energia – Pawilon 9, Stanowisko 34
  • "KOŁO PEŁNE ENERGII"

Mini warsztaty w zakresie fotowoltaiki oraz test wiedzy z nagrodami to atrakcje przygotowane przez redakcję dwumiesięcznika GLOB Energia na targi GREEN POWER.
Na stoisku redakcji będzie się znajdować KOŁO PEŁNE ENEGII, za pomocą którego uczestnik wybierał będzie pytania bądź zadania z zakresu energetyki odnawialnej. Wydarzenie będzie mieć nie tylko wymiar dobrej zabawy, ale także walory edukacyjne.

W zależności od poziomu trudności oraz poprawności odpowiedzi tworzony będzie ranking finalistów. Do finałów, które odbywać się będą w każdym dniu między 12:00-13:00 zakwalifikowanych zostanie 5-10 uczestników eliminacji.
Spotkania z OZE to nie tylko współzawodnictwo ale także wiedza praktyczna. Po finałach będą odbywać się warsztaty słoneczne, gdzie będzie można się zapoznać z zasadą działania małych instalacji fotowoltaicznych. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość samodzielnego połączenia paneli fotowoltaicznych, wykonania pomiaru napięcia i natężenia prądu, a także podłączenia regulatora ładowania do instalacji.

Dodatkowe informacje na stronie: www.globenergia.pl

Źródło: Justyna Lis, GLOBEnergia