Marsz Entów w obronie Puszczy Białowieskiej. Już w niedzielę

marszentow

Marsz Entów w obronie Puszczy Białowieskiej przejdzie w niedzielę 17 stycznia z Agrykoli pod Kancelarię Premiera. Protest przeciwko planom drastycznego zwiększenia wycinki w najstarszym nizinnym lesie Europy organizują Partia Zieloni, Fundacja Strefa Zieleni, Ostra Zieleń, Zielone Wiadomości, Stowarzyszenie Ekologiczne „Eko-Unia”.

„Rząd PiS chce drastycznie zwiększyć wycinkę drzew w Puszczy. Pod pretekstem walki z kornikami, zgnilizną i zagrożeniem pożarowym pod siekierę trafi ich nawet ośmiokrotnie więcej niż do tej pory. Wycinka nie ominie nawet ponad 100-letnich drzew! Nie możemy do tego dopuścić!
Aby zaprotestować przeciw zniszczeniu Puszczy, w niedzielę 17 stycznia przejdziemy w Marszu Entów. Jak las do opętanego żądzą władzy Makbeta, jak entowie do mordercy lasów Sarumana, pójdziemy pod Kancelarię Premiera. Zapraszamy wszystkich ludzi i wszelkie istoty dobrej woli! Osoby przebrane za drzewa mile widziane” – piszą organizatorzy.

– Jesteśmy partią, która od wielu lat zajmuje się sprawami ekologii, wywodzimy się z akcji obrony Rospudy, a jednym z elementów naszej działalności jest obrona drzew w całym kraju. Jednym z naszych priorytetów jest obrona pierwotnej Puszczy Białowieskiej, która jest naszym wspólnym dobrem – mówi inicjator marszu Marek Matczak, sekretarz Partii Zieloni.

Według niego zainteresowanie akcją jest bardzo duże, choć trudno powiedzieć, ile osób weźmie udział w marszu.

Organizatorzy zapraszają 17 stycznia o godz. 12 przy wejściu do Parku Łazienkowskiego od strony ul. Agrykoli. Trasa przemarszu: ul. Agrykoli – Plac na Rozdrożu – Aleje Ujazdowskie – Kancelaria Premiera.

Szczegółowe informacje o imprezie znaleźć można na Facebooku https://www.facebook.com/events/138349456540159/