„Na szlaku Natura 2000” – szkolenie i wycieczka na Ponidziu za darmo!

Jak wyróżnić się dzięki walorom przyrodniczym obszarów Natura 2000? Jak walory przyrodnicze wykorzystać w zrównoważonym rozwoju i podnoszeniu atrakcyjności turystycznej regionu? Jak tworzyć oferty mobilizując do tego społeczności lokalne?
Na te i inne pytania będziemy wspólnie odpowiadać podczas szkoleń Na szlaku Natura 2000
Ten ogólnopolski projekt to nie tylko szkolenia, spotkania, ale bieżąca praca z fachowcami z zakresu zrównoważonego rozwoju i turystyki, przyrody i promocji oraz lokalnymi liderami natury, by słowo „eko” stanowiło rzeczywisty wyróżnik twojej okolicy.
Praca odbywać się będzie w trakcie szkolenia tzw. case study, w którym uczestnicy wypracowują konkretne produkty m.in. strategie informacyjno-edukacyjne promujące walory przyrodnicze i turystyczne, strategie aktywizowania społeczności lokalnych do działania na rzecz Natury 2000, tworzenia usług i produktów opartych o walory przyrodnicze, uwzględniania wymienionych działań w strategiach rozwoju regionu i gminy.

Tym razem część szkolenia odbędzie się w plenerze. Proponujemy spływ kajakowy Nidą oraz wycieczkę szlakiem rezerwatów kserotermicznych Ponidzia. Wieczorami będą prowadzone warsztaty przyrodnicze oraz ogniska.
Jeśli jesteś członkiem organizacji działającej na rzecz lokalnego środowiska i turystyki przyrodniczej, przedstawicielem samorządu, prowadzisz gospodarstwo turystyczne lub pracujesz w instytucji zajmującej się ochroną przyrody i rozwojem obszarów Natura 2000 – zapraszamy!
Szkolenie „case study” trwające trzy dni odbędzie się w dniach 8-10 maja 2015 roku dla uczestników z województwa świętokrzyskiego.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu – wypełnij FORMULARZ REKRUTACYJNY i odeślij do nas. O wyniku rekrutacji poinformujemy drogą mailową.
W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Misiuną mail: lukasz.misiuna@mostedu.org lub tel. 664015563
Więcej informacji o projekcie i organizatorach www.zielonaakcja.pl

Poniżej znajdują się pliki zgłoszenia, programu i zaproszenie. Wypełnione formularze zgłoszenia należy przesyłać na adres:

biuro@mostedu.org do 6.05.2015

Formularz zgłoszeniowy Na szlaku Natura 2000 Program szkolenia Na szlaku natura 2000 Zaproszenie Na szlaku natura 2000(1)

 

logo miłek wiosenny natura2000-logo1-300x259