Czytaj i pomagaj

Ratuj zagrożone gatunki zwierząt razem z WWF i PWN. Kupując symboliczną cegiełkę, lub bilet na spotkanie premierowe książki „Animal Rationale” możesz wesprzeć akcję „Czytaj i pomagaj”.
„Czytaj i pomagaj”, to akcja która towarzyszy premierze książki Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Rodzina, edukacja, biznes, autorstwa Pawła Fortuny i Łukasza Bożyckiego. W ramach kampanii prowadzona jest sprzedaż symbolicznych cegiełek oraz biletów na spotkanie premierowe książki, które odbędzie się 16 września 2015 o godzinie 19:00 w Teatrze Syrena w Warszawie. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany Fundacji WWF Polska, która działa na rzecz ochrony przyrody i zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.
Power Show Paweł Fortuna & Łukasz Bożycki będzie niezwykłą sesją inspiracji, w trakcie której autorzy książki zaprezentują intrygujące efekty spotkania przyrodnika i psychologa. Podczas wystąpienia nie tylko nawiążą do „Animal Rationale”, ale opowiedzą o swoich inspiracjach, motywacjach i doświadczeniach ze wspólnych przyrodniczych eskapad.
Organizatorem akcji „Czytaj i pomagaj” jest Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Fundacją WWF Polska i pod patronatem magazynu National Geographic.
Video zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=AwOqjweSdFk
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Więcej informacji www.animalrationale.pwn.pl
***
Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować? Rodzina, edukacja, biznes to pięknie ilustrowany, wzruszający przewodnik, który pokazuje, że inspiracji do zmiany na lepsze możemy szukać także w świecie natury. Łukasz Bożycki, przyrodnik i wielokrotnie nagradzany fotograf przyrody, opisuje niezwykłe zachowania zwierząt: taktykę polowania wilków, strategię, za pomocą której błazenek przekształcił śmiertelnego wroga w sojusznika, wzruszające rytuały pogrzebowe słoni, zadziwiająco skuteczną komunikację pszczół i wiele innych. Paweł Fortuna szuka w tych zachowaniach inspiracji dla człowieka: możemy bowiem chronić swoich bliskich niczym piżmowół, być niezłomni jak chomik syryjski, przekraczać ograniczenia jak domowy kot i w stosownym momencie opuszczać rodzinne gniazdo – zupełnie jak pająk krzyżak. Animal Rationale to wspaniała, poruszająca książka o tym, jak zwierzęta mogą nas inspirować, i doskonała lekcja dla ludzi!
Łukasz Bożycki – fotograf przyrody, prezes zarządu Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Mazowieckiego, dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP (2011 i 2012). Doceniony również przez międzynarodowe środowisko fotografów – jako jedyny Polak został dwa razy z rzędu laureatem prestiżowego konkursu organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, a jego praca pt. „Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography. W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge.
Paweł Fortuna – Psycholog społeczny i coach. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach oraz Instytucie Psychologii KUL. Autor ośmiu książek, w tym: „Perswazja w pracy trenera” nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu „Pozytywna psychologia porażki” wyróżniona Nagrodą Teofrasta miesięcznika Charaktery w kategorii Najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa 2012 roku.

***
Kontakt:
Anna Żdan
Specjalista ds. Public Relations

Anna.Zdan@pwn.com.pl
tel. kom. +48 508 204 252
tel. 22 695 41 85
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

2pwn