Puszcza Białowieska-ważą się jej losy.

Za dwa dni, po wakacyjnej przerwie, Sejm ponownie rozpoczyna obrady. Nie ma lepszego momentu żeby przypomnieć posłom o naszej inicjatywie obywatelskiej.
O tym, że nasza rodzima przyroda jest olbrzymim skarbem, który muszą chronić.

Nasze wnuki nie będą zapewne wiedziały kim był Tusk, Kaczyński, czy Napieralski, za to będą nam dozgonnie wdzięczne – lub nie – za to w jakim stanie zostawiliśmy im Puszczę Białowieską, Biebrzę, Mazury, Bieszczady, plaże Bałtyku czy Tatry.

Od kilku miesięcy nasi przyjaciele dzielnie pracują żeby przekonać polityków do przyspieszenia prac nad obywatelską ustawą o parkach narodowych. Aby im pomóc podpiszcie się pod apelem (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście) i koniecznie powiadomcie o naszej akcji znajomych.

Parki narodowe powinny chronić najcenniejszą przyrodę i być niezależne od partyjnego widzimisię. Stary czy młody, z miasta czy ze wsi, bogaty czy biedny, lewicowy czy prawicowy, wierzący lub nie. Przyroda jest jedną z niewielu rzeczy, która nas łączy, gdy wszyscy wmawiają nam, że jesteśmy podzieleni i pokłóceni.

Przypomnij o tym politykom. Podpisz się pod apelem i daj znać swoim znajomym, bo to jedna z najfajniejszych akcji obywatelskich.

Pozdrawiam
Adam Wajrak z Puszczy Białowieskiej

Źródło: Greenpeace

Fot.sxc.hu