Wojownicza Xena i aktywisci Greenpeace blokuja platforme koncernu Shell. Potrzebuja Twojej pomocy!

Nasi aktywiści blokują statek Shell’a. Potrzebują Twojej pomocy!
Dołącz do nas, wyślij list do Shell'a by chronić z nami Arktykę!

W chwili kiedy czytasz ten e-mail, nasi aktywiści blokują w Nowej Zelandii wypłynięcie w morze statku wiertniczego, którego celem są wody u wybrzeży Alaski. Greenpeace ujawnia tym samym starania firmy Shell, która w obliczu wyczerpywania się zasobów ropy chce szukać jej w jednym z ostatnich dziewiczych obszarów naszej planety. Wraz z aktywistami Greenpeace na pokładzie statku jest również nowozelandzka aktorka Lucy Lawless, znana polskim telewidzom jako wojownicza księżniczka Xena.

Działaj teraz – Napisz do Shell'a!

Odwierty w Arktyce to czyste szaleństwo. Wiążą się z Polar Bearsogromnym zagrożeniem dla arktycznego ekosystemu, który już teraz cierpi z powodu zmian klimatycznych. Warunki prowadzenia odwiertów są tam o wiele trudniejsze niż gdziekolwiek indziej na świecie, a usunięcie skutków wycieku ropy jest praktycznie niemożliwe.

Korporacja Shell zamierza wykonać pięć odwiertów jeszcze w tym roku. Nie przygotowano przy tym realistycznego planu działań na wypadek katastrofy np. podobnej do tej, jaka miała miejsce w Zatoce Meksykańskiej, gdy doszło do wybuchu i wycieku ropy z platformy BP. Żądamy aby koncerny naftowe trzymały się z dala od Arktyki!

Proszę pomóż nam, teraz – wyślij e-mail do prezesa Shell’a dając mu jasno znać, co myślisz o prowadzeniu odwiertów na terenie Arktyki!

Ben Ayliffe
Koordynator Kampanii Arktycznej,
Greenpeace International

  PS. Podpisałeś już petycję? Chcesz zrobić więcej?

Poinformuj znajomych i wrzuć informacje o tym, co właśnie zrobiłeś na facebooka.
Wepsrzyj nas finansowo, aby ratować Arktykę, lub przekaż nam 1% podatku!